De Kamer van Koophandel (KVK) heeft een belangrijke wijziging doorgevoerd: Certificaten van Oorsprong (CVO’s) mogen voortaan ook geprint worden op regulier wit papier. Het gebruik van voorgedrukte formulieren is niet langer verplicht. Het printen kan voortaan ook door de importeur zelf worden verzorgd of zelfs geheel achterwege blijven.
Voor exporteurs of bedrijven die regelmatig CVO’s gebruiken, betekent dit een vereenvoudiging van het proces en een vermindering van kosten en administratieve druk. Goedgekeurde certificaten van oorsprong mogen voortaan dus direct op wit papier gedrukt worden in plaats van op voorgedrukte documenten.
Wilt u nog gebruik maken van de huidige voorbedrukte documenten? Deze kunt u voorlopig nog wel bestellen in onze webshop.
Ondersteuning bij aanvragen Certificaten van Oorsprong
Voor bedrijven die het aanvragen van een certificaat van oorsprong efficiënt willen regelen, biedt Beurtvaartadres een praktische oplossing. Zo ontzorgt Beurtvaartadres bedrijven bij het aanvragen van KVK-certificaten, zoals het certificaat van oorsprong. Hierdoor kunnen ondernemers een aanvraag eenvoudig indienen en het proces snel laten verlopen, zonder veel administratieve zorgen.
Vragen over wijzigingen CVO’s
Heeft u vragen over deze wijziging van de Kamer van Koophandel? Of wilt u een certificaat van oorsprong aanvragen? Neem dan gerust contact op met onze collega’s voor advies of ondersteuning.
Let op: printen op blanco papier is alleen mogelijk voor CVO’s. Voor EUR.1- en EUR-MED-certificaten blijf je gebruik maken van voorbedrukte formulieren.